ayrimklima logo ANASAYFA HAKKIMIZDA HİZMETLER ÜRÜNLER REFERANSLAR GALERİ İLETİŞİM

Havalandırma Kanalı İmalat ve Montajı

Firmamız tarafından her türlü havalandırma kanalı imalatı ve montajı yapılmaktadır.

Etkili bir havalandırma sistemi, her işçi için kimyasal maddeye bulaşmamış, temiz bir nefes alma ortamını sağlar.

Tehlikeli maddelerle dolu hava, kaynağından (tehlikeli maddenin ortama yayıldığı yerden) alınıp uzaklaştırılabilirse ve bu hava çalışma ortamına geri dönmezse etkili bir havlandırma sistemi sağlanmış olur. Ancak böyle havalandırma sağlanmış olsa dahi, işyerine taze ve temiz hava sağlayan bir başka havalandırma sisteminin diğeriyle birlikte bulunması şarttır.

Bu konuda firmamız çözümler üretmektedir.

Kanal Temizliği

Bulunmuş olduğunuz bina sisteminin zamanla kirlenmiş hava kanalarında hava sirkülasyonu yok denecek kadar az olabilir. Dışarıdan gelen hava, toz, pislik, eksoz dumanları vb. diğer zararlı etkenlerden dolayı havalandırma kanallarınız birikintiye ve bu da doğal olarak çeşitli hastalıklara sebep olur. Bina içersinde yaşayan insanlar ya da iş yeri ise çalışan personeliniz, müşterileriniz, kirli hava kanallarından iç ortama taşınan hava, solunum yoluyla alındığından bir dizi sağlık sorunları yaşamaya başlar.

Havalandırma sistemlerinde prensip olarak temiz hava, dış ortamdan alınır. Dış ortamda bulunan tozlar kanal içine dolar. Binanın bulunduğu lokal alanda dış ortamın toz derecesi kanalın kirlenme süresini belirler. İnşaat sonrası temizliği yapılmış kanallar, dış ortamdan gelen tozlardan oluşacak kirlilik ortalama yaklaşık 5 yılda kanal içinde temizliğe gereksinim duyar. Bu dış ortamın toz derecesine bağlı olarak 3 yıla inebilir, 8 yıla çıkabilir.

Bu kanalların yapımı aşamasında genellikle binalar inşaat halindedir. Bu sebepten dolayı havalandırma kanalı yeni yapılsa bile şantiyede oluşan tozlar kanal içine yerleşirler. Bu tozlar kanalın çalışmaya başlaması ile eşzamanlı olarak tüm sisteme yayılırlar. Bu sebepten dolayı havalandırma kanalı yeni monte edilse bile mutlaka temizliğinin yapılması gereklidir.

Markalar
markalar
Hizmet verdiğimiz markalara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Güven ve kalite anlayışıyla, en üst seviye de müşteri memnuniyetini hedeflemekteyiz.
Bize Ulaşın
bize ulaşın
Firmamızın iletişim bilgilerine ulaşabilir, iletişim formu aracılığıyla istek ve önerileriniz için bizlerle bağlantıya geçebilirsiniz.
Merkezi İklimlendirme Hizmetleri
klima sistemleri Chiller Soğutma Grupları
klima sistemleri Klimalar
klima sistemleri Hava Kurutucular
klima sistemleri Pano Soğutucu
klima sistemleri İmalat
klima sistemleri Havalandırma
klima sistemleri Kondenser & Evaporatör
© Copyright 2013 Ayrım Klima

Tel & Fax : 0216 875 36 00 | info@ayrimklima.com

Tasarım ve Kodlama GORAL