ayrimklima logo ANASAYFA HAKKIMIZDA HİZMETLER ÜRÜNLER REFERANSLAR GALERİ İLETİŞİM

Yüksek soğutma kapasitesine sahip pistonlu veya scroll tip kompresörlerdir. Birbirinden bağımsız tek veya çift soğutma devresi ile beraber yüksek dış ortam sıcaklığında beklenen kapasiteyi sağlamak için geniş kondenser yüzeyi bulunmaktadır.

Kompresör, su pompası ve fanlar termik ve devre kesici sigortalarla koruma altındadır. Ozona zarar vermeyen 407C soğutucu gazı kullanılmaktadır, fan ve kompresörlerin otomatik duruşu ve kalkışı, dijital termostat veya mikroişlemci ile kontrol edilir.

Üniteler voltaj düzensizliğine (+/- %15) ve faz eksikliğine karşı korumaya sahiptir. Soğutucu gazlar için alçak ve yüksek basınç presostatları mevcuttur, su sıcaklığı ve tüm alarm parametreleri görsel veya sesli (Mikroişlemcili modellerde) ikaz verir.

Dayanıklı ve yüksek kapasiteli santrifuj tip pompaya sahip, su tankı paslanmaz çelikten ve izolelidir. Galvanize çelik gövde, sıcak fırınlanmış toz polyester boya ile boyalıdır ayrıca kondenser için kolay temizlenir bir hava filtresine sahiptir

Hava soğutmalı Chillerin Genel Yapısı ve Özellikleri

KULLANIM ALANLARI : Plastik enjeksiyon makinalari, Metal enjeksiyon makinaları, Ekstürler, Boru, Kablo vs. sistemleri, kaplama banyoları, şoklama sistemleri (Terlik Sanayisi), ayakkabi taban sanayisi, kapalı devre klima sistemleri (Otel, Hastane vs.), kapalı devre sanayi tesisleri (Fabrika vs.) matbaa sanayi, pastorize sanayi, tekstil ve iplik sanayi, ilaç sanayi.

KOMPRESÖR : Cihazlarımızda hermetik tip, yarı hermetik ve vidalı kompresörler kullanılmaktadir. Karter ısıtıcı ve koruyucu rölelere sahiptirler. Gaz sistemi titreşim alıcılar ile kırılmaya karşı muhafazalıdır. Sessiz ve emniyetli olarak uzun seneler hizmet verirler.

Soğutma Elemanları: Sistemin emniyetini ve düzenli çalışmasını sağlar. Bunlar expension valf, digital termostat, alçak-yüksek basınç presostadı, manometre, vana, kurutucu filtre (Drier) gibi elemanlardır.

KONDERSER : Bakır boru alüminyum kanatlıdır. Seszsiz çalışan aksiyal fanları vasıtası ile freon gazının sıvılaşmasını sağlayarak evoparatörü besler.

EVAPORATÖR : Eşanjör freon gazının buharlaşmasını sağlayarak su sıcaklığını istenilen değerde tutar.

ELEKTİRİK TABLOSU : Cihaz üzerine yerleştirilmiştir. Sistemin tam otomatik ve emniyetli olarak çalışmasını sağlar. Kontaktör, termik sigorta, ana şalter, sinyal lambaları gibi kumanda ve elemanları ile donatılmıştır.

SU TANKI : Suyun depolandığı tanktır. İthal malı kauçuk ile izole edilerek çevre ile ısı alış-verişi önlenmiştir.

Su Soğutmalı Chillerin Genel Yapısı ve Özellikleri

KULLANIM ALANLARI : Su soğutmalı chiller, kondanseri su ile soğuyan cihazlardır. Su soğutmalı chillerlerde kule fanları vardır. Kondanser ünitesindeki borunun içinde ısınmış olan gazın sıcaklığını alan su, kulede soğur. Enjeksiyon ve şişirme makinaları kalıpları ve hidrolik yağı, ekstruderlar, sıcak formlama kalıpları, perdah makinaları, silindir merdaneler, metal işleme tezgahları ve muhtelif soğutma uygulamaları için idealdir. Kompakt dizayn, yüksek performans ve küçük hacmi ile dar alanlarda kolayca uygulanır.

KOMPRESÖR : Tek sistemde 1 kompresörden 4 kompresöre kadar kombine çalışma özelliğine sahiptir. Cihazlarımızda kapasiteye uygun olarak scroll tip veya yarı hermetik tip soğutma kompresörleri kullanılır. Kompresörler arıza hallerinde yine kendi bakım atölyemizde onarılmaktadır.

KONDERSER : Ünitelerde kullanılan su soğutmalı kondenserler bakır borulu ve integlar fin kanatlı tiptir.

EVAPORATÖR : (Çiller) : Shell & Tube chillerler, demir boru içinde U firkete bakır boru demeti olarak imal edilmiştir. Boru demetinin sökülebilir olması evaporatör içinin rahatlıkla temizlenebilmesine imkan verir. Düzenli bakım neticesinde cihaz ömrü uzar.

MİCROPROSÖR : Cihazlarda bulunan mikroişlemci cihazın çalışma sıcaklıklarından, üzerinde bulunan pompanın çalışma süresine, çalışma ve durma sıralamasından arıza uyarılarına kadar tüm hareketleri takip özelliğine sahiptir.

DEVRE ELEMANLARI : Soğutma sisteminin güvenle çalışmasını sağlamak üzere cihaz üzerinde; drayer-filtre, gözetleme camı, expansiyon valf, solenoid valf, kombine prosestat, su akış kontrol valfi, soğutma valfleri su ve hava tahliye valfleri bulunur

SU TANKI : Suyun depolandığı tanktır. İthal malı kauçuk ile izole edilerek çevre ile ısı alış-verişi önlenmiştir.

Markalar
markalar
Hizmet verdiğimiz markalara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Güven ve kalite anlayışıyla, en üst seviye de müşteri memnuniyetini hedeflemekteyiz.
Bize Ulaşın
bize ulaşın
Firmamızın iletişim bilgilerine ulaşabilir, iletişim formu aracılığıyla istek ve önerileriniz için bizlerle bağlantıya geçebilirsiniz.
Merkezi İklimlendirme Hizmetleri
klima sistemleri Chiller Soğutma Grupları
klima sistemleri Klimalar
klima sistemleri Hava Kurutucular
klima sistemleri Pano Soğutucu
klima sistemleri İmalat
klima sistemleri Havalandırma
klima sistemleri Kondenser & Evaporatör
© Copyright 2013 Ayrım Klima

Tel & Fax : 0216 875 36 00 | info@ayrimklima.com

Tasarım ve Kodlama GORAL